Круглий стіл “Забезпення наступності дошкільної та початкової освіти. Проблеми. Шляхи вирішення”.
У Хорівській школі вчителі майбутніх першокласників, вихователі ДНЗ, логопед відділу освіти, психологи школи та ДНЗ зібралися Круглим столом, щоб обговорити дану проблему.
Вступ до школи і початковий період навчання викликають перебудову всього способу життя і діяльності дитини. Школа з її класно-урочною системою і чинними програмами ставить дитину-першокласника в певні умови.
Проблема наступності між ступенями освіти стала особливо актуальною на сучасному етапі. Адже зміст кожної освітньої галузі впроваджується поетапно: дошкільна освіта, початкова школа, середня освітня ланка.
Перший клас - своєрідна сходинка в системі початкового навчання. З одного боку, шестирічні учні за своїм статусом - школярі, які навчаються у певних часових нормах за чітко визначеними вимогами навчальних програм, підручниками. А з іншого, - це діти, які за своїм віком перебувають на межі вікових періодів - дошкілля і молодшого шкільного. Саме це зумовлює тривалу перебудову їхньої психіки, складність адаптації до умов шкільного навчання.
Всі учасники круглого столу були одностайними у тому, що вкрай важливо зробити безболісним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально зблизити умови розвитку, виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів.
Проблема, яка обговорювалася, не нова. Але там, де вихователі і вчителі знаходять спільну мову, виробили єдиний погляд на виховання і розвиток дитини, володіють найголовнішою технологією у світі – технологією Божої любові до дитини, там і виростуть добрі зерна майбутнього.