Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 44 людини

Історія школи

Дата: 21 березня 2017 о 12:44, Оновлено 6 серпня 2020 о 23:57

На високому пагорбі, серед високих каштанів розташована Хорівська школа.

Роком її заснування вважається 1884 рік, коли в селі Хорів була відкрита церковно-приходська школа, в якій навчалося 20 хлопчиків. В такій школі діти за високу плату навчались три зими і їм викладались такі предмети: читання, писання та арифметика. Існував такий заклад до Першої світової війни, а в роки війни почала працювати з перервами.

У 1921 році село Хорів потрапило під владу панської Польщі і через два роки тут почала діяти семикласна школа. Навчання велось польською мовою. Підручники коштували дуже дорого і тому їх не вистачало для забезпечення навчально-виховного процесу. Українською мовою книг майже не було, тому українську літературу в 7 класі вчили за довоєнним австрійським виданням..

У вересні 1939 року війська Червоної армії ввійшли на Західну Україну, тому вже через рік школа с.Хорів розмістилася в Будинку Людовому, який був збудований поляками. Ця школа була семирічною і навчання проводилось в ній українською мовою.

1950 року семирічну школу було реорганізовано в середню. Тут навчалися діти з багатьох сіл Острозького району, а саме: Оженіно, Краєва, Стадник, Бродова, Плоски, Могилян, Розважу, Грем'ячого, Верхова, Українки та ін. Діти з віддалених сіл проживали в інтернаті, створеному при школі. Тут учні були забезпечені спальними ліжками, постільною білизною. При інтернаті працювала кухня, де школярі готували їжу. Користування учнями послугами інтернату були безкоштовні.

На сучасному етапі навчально-виховний процес для 192 учнів здійснюється в одну зміну, який забезпечують 25 вчителів, бібліотекар, психолог, соціальний педагог, педагог-організатор та 12 чоловік обслуговуючого персоналу.

У 2015-2016 н.р. Хорівська школа стала однією з кращих шкіл району. За результатами Всеукраїнських учнівських олімпіад школа посіла почесне друге місце, серед шкіл І-ІІІ ступенів, виборовши 22 призових місця з різних предметів. Учні брали участь в олімпіаді «Юне обдарування», Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. За підсумками успіхів у навчанні щороку в школі проводиться «Свято гордості, інтелекту і таланту», в якому учні нагороджуються кубками «Мудра сова», грошовими преміями та цінними подарунками.

У позаурочний час учні реалізовують свої інтереси на заняттях гуртків: «Духовна вишивка», «Макраме», «Комп’ютерна стежина», «Футбол», «Квітковий дизайн»,»Екологічнгий», «Танцювальний», «Духовий оркестр». В школі діє дитяча організація «Україноцвіт», школа «Лідер», рада профілактики «Дзеркало відносин», учнівська рада «Перлина».

На сьогодні учні мають можливість працювати в комп’ютерному класі, де нараховується всього 10 комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет. Цього не достатньо для забезпечення повноцінного навчання з інформатики та інформаційних технологій. В школі наявні такі кабінети: біолого-географічний, зарубіжної літератури, української мови та літератури, хімічний, які дають змогу забезпечити ефективність і результативність навчальної діяльності. На даному етапі великою проблемою школи є відсутність спортивного залу, де б діти мали змогу повноцінно займатися спортом, розвиватися та оздоровлюватися.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.