Людина не для продажу
Людина - це товар за бартер й гроші.
За гривню, рубель, долар, євро, єн...
Такий собі в суспільстві "мертвий ген".
Катерина Мирончак
Проблема торгівлі людьми є однією із найбільш тривожних у сучасному світі, це одне із наймасовіших порушень прав та свобод людини. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв
Торгівля людьми або работоргівля – це незаконне використання людських ресурсів з метою збагачення.
Найбільш гострими формами работоргівлі сьогодні є нелегальне використання праці жінок та дітей. Торгівля жінками та дітьми це чітко налагоджений злочинний бізнес, що проявляється у формах проституції, наркоманії, експлуатації дитячої праці.
Зазвичай у «групу ризику» потрапляють дівчатка та хлопчики молодшого шкільного віку, «діти вулиць», студенти, малозабезпечені та безробітні.
18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.
Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, у Хорівській ЗОШ І-ІІІІ ступенів проходили просвітницько-профілактичні заходи. Мета всіх заходів - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Протягом дня учні школи переглянули відеофільми «Життя на продаж», «Торгівля людьми : реальність сьогодення». Учні 7-10 класів взяли участь у проведенні флешмобу « Людина - не товар».
Проведення таких виховних заходів сприяє вихованню в учнів поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного та політичного рівня їх знань щодо проблеми торгівлі людьми, розповсюдженню необхідної інформації серед молоді.