Педрада
Серед напрямків діяльності педагогічного колективу з превентивного виховання учнів є організація роботи з батьками, родинно-сімейне виховання. У січні 2018 року у нашій школі на педагогічній раді слухалось питання «Родинне виховання та його вплив на особистісний розвиток дитини», адже сьогодні неабиякої уваги потребує співпраця батьків і педагогів у вихованні дітей.
Сучасна педагогічна наука виходить із положення, що виховання дитини-це не лише цілеспрямоване та планомірне планування її світогляду, переконань і почуттів волі і характеру, потреб і здібностей, але й адаптація до соціального середовища, її соціалізація.. Важливим чинником названого процесу має стати родинна педагогіка, суть якої спрямовано на підготовку дітей до самостійного життя, їхню адаптацію до природного й суспільного довкілля. Родинно-національні та соціально-побутові традиції забезпечують зв’язок поколінь, засвоєння і збереження скарбів українського народу, впливають на розвиток і соціальне спрямування дитини в сім’ї та соціальному середовищі. Саме тому особливо актуальною є єдність родинно-шкільного виховання. З цього приводу К.Д.Ушинський зазначає: «Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно здається справою знайомою й зрозумілою, а декому навіть справою легкою – і тим зрозумілішою і легшою здається вона, чим менше людина з нею обізнана – теоретично або практично. Майже всі визнають, що виховання вимагає терпіння, дехто вважає, що для цього потрібні вроджена здібність і вміння, тобто навички, але дуже мало хто дійшов переконання, що, окрім терпіння, вродженої здібності та навичок потрібні ще й спеціальні знання».
Організована робота з родинно-сімейного виховання зумовлює забезпечення внутрішнього світу учнів, покращення навчання і поведінки, зменшення фактів порушення статутних вимог, підвищення свідомого ставлення до своїх обов’язків.